Jak wyszczuplić twarz za pomocą okularów?

| Kategoria: Okulary korekcyjne | Komentarze: 0

Współcześnie okulary nie są już tylko “złem koniecznym”, które nosi się jedynie w celu poprawy wzroku. Dziś stanowią ważny trend, są częścią wizerunku danej osoby. Dobór odpowiedniego kształtu i koloru oprawek to nie lada wyzwanie, któremu warto poświęcić dużo uwagi. Dobrze dopasowane do twarzy okulary mogą zdziałać cuda - podkreślić atuty, a ukryć mankamenty i niedoskonałości. Dzięki nim możemy nawet optycznie wyszczuplić twarz. Jak to zrobić i jakich modeli szukać? Podpowiadamy!

Jak wyszczuplić twarz za pomocą okularów

Jak okulary wpływają na nasz wygląd?

Jeszcze do niedawna noszenia okularów unikano na wszelkie możliwe sposoby, zamieniając je na przykład na soczewki kontaktowe. Dziś jednak możemy zaobserwować coś całkowicie odwrotnego: okulary stały się do tego stopnia modne, że niejednokrotnie noszą je osoby, które wcale nie mają wady wzroku. Dlaczego? Nie da się ukryć, że obecnie okulary stanowią również część stylizacji i wizerunku oraz podkreślają charakter danej osoby. Dodatkowo odpowiednio dobrane oprawki mogą optycznie zmienić rysy twarzy, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie pożądanego efektu - na przykład wyszczuplenia buzi. 

Co jest najważniejsze przy wyborze okularów?

Niezależnie od tego, czy poszukujemy okularów korekcyjnych, czy okularów przeciwsłonecznych, wybór odpowiedniego modelu powinien być dobrze przemyślany. Istotnych jest wiele aspektów, na przykład kształt i proporcje naszej twarzy, kolor oczu czy nawet kolor włosów. Warto spokojnie zastanowić się także, co w swojej buzi lubimy, a które elementy wolelibyśmy ukryć. Wyposażeni w tę wiedzę możemy przystąpić do wyboru samych opraw. Modele różnią się od siebie kształtem i kolorem.

Kształt oprawek

To ten aspekt odpowiada przede wszystkim za zmianę rysów naszej twarzy. Dzięki dobrze dobranym oprawkom możemy ją wydłużyć, wysmuklić, złagodzić, wyostrzyć lub podkreślić wybrane atuty. Wybór kształtu oprawek, a także ich grubość i wyrazistość, będą więc zależały od efektu, jaki pragniemy uzyskać.

Kolor oprawek

To druga istotna kwestia przy wyborze idealnych okularów. Barwę oprawek zwykle dobieramy biorąc pod uwagę kolor oczu i włosów. Ale nie tylko - ważny jest również indywidualny gust i upodobania, a także charakter. Osoby, które przy pomocy okularów chcą podkreślić swoją szaloną, radosną osobowość, mogą się zdecydować na przykład na mocne, jaskrawe odcienie lub wzory typu panterka.

Zdaniem eksperta:

Obecnie w salonach optycznych jest bardzo duży wybór oprawek. Bez trudu znajdziemy modele okularów korekcyjnych damskich, okularów męskich czy okularów dla dzieci od najlepszych producentów, na przykład okulary korekcyjne Ray Ban, oprawki korekcyjne Dolce & Gabbana, okulary korekcyjne Michael Kors, okulary korekcyjne Prada. Warto jednak pamiętać, że chociaż przyjęte są pewne standardy wyboru, to od każdej reguły zdarzają się wyjątki. To, co na większości ludzi wygląda niekorzystnie, w pewnych przypadkach staje się strzałem w dziesiątkę. Dlatego ważne jest mierzenie oprawek przed zakupem i próbowanie różnych modeli - mówi Łukasz Flak z okotrendy.pl.

4 sprawdzone modele okularów wyszczuplających twarz

Odpowiednio dobrane okulary potrafią wizualnie wysmuklić twarz. Osoby, którym zależy na właśnie takim efekcie, powinny zainteresować się następującymi modelami oprawek:

  • Okulary oversize. Wymiary tego typu oprawek są większe niż te standardowe, dzięki czemu twarz optycznie wydaje się mniejsza i szczuplejsza. Popularne “muchy” to bardzo częsty wybór pań, szczególnie na okulary przeciwsłoneczne oversize.
  • Okulary korekcyjne nieregularne. Ich niebanalna forma, przybierająca często geometryczne kształty i kanciaste linie skutecznie skupią na sobie wzrok, odciągając go z innych części twarzy, w tym podbródka czy szerokich policzków. Efekt? Wizualnie szczuplejsza twarz oraz subtelnie podkreślona osobowość!
  • Okulary korekcyjne kocie oczy. To bardzo elegancki i klasyczny, kobiecy wybór. Dzięki uniesieniu zewnętrznych krawędzi oprawek twarz wydaje się szczuplejsza, a kości policzkowe bardziej wyraziste. Podobnie jak w przypadku oprawek nieregularnych, cat eye również odwrócą uwagę od szerszych obszarów buzi.
  • Okulary korekcyjne wayfarer. Świetny model zarówno dla panów, jak i pań. Model ten posiada charakterystyczny design, który poprzez wyrazistą linię i grubsze oprawki z powodzeniem skupi na sobie uwagę. Jest to niebanalna klasyka, która zawsze się obroni, a przy tym bardzo uniwersalny wybór.

Jakich okularów unikać, chcąc optycznie wysmuklić twarz?

Chcąc zachować szczupłe rysy twarzy, lepiej unikać okularów korekcyjnych prostokątnych, które wizualnie podkreślają szerokość buzi i optycznie ją skracają. Specjaliści od wizerunku odradzają również okulary korekcyjne okrągłe, które przy owalnej twarzy zwykle wyglądają niekorzystnie. Niektórzy jednak przełamują ten schemat, wykorzystując efekt kontrastu. Najważniejsze jest dopasowanie wielkości oprawki i dbałość o odpowiednie proporcje.

Jak znaleźć idealne okulary dla siebie?

Wybór idealnych oprawek to niełatwa sztuka. Warto poświęcić jej więcej uwagi i przymierzać różne modele, niezależnie od przyjętych standardów. Świetnym sposobem jest także skorzystanie z pomocy specjalistów w salonach optycznych, którzy posłużą radą, wiedzą i doświadczeniem.

Szukasz okularów korekcyjnych lub okularów przeciwsłonecznych, które wyszczuplą twarz?
Zajrzyj do naszego sklepu i wybierz idealny model dla siebie

Autor artykułu

Łukasz Flak

Optyk i optometrysta z wieloletnim stażem, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Doświadczenie zdobywał pracując z pacjentami w salonach optycznych w Krakowie. Specjalizuje się w badaniu wzroku, doborze okularów korekcyjnych oraz soczewek kontaktowych.

Komentarze: 0

Zostaw swój komentarz

Ostatnio na Blogu