Jak odjąć sobie lat za pomocą okularów? Poznaj oprawki, które odmładzają

| Kategoria: Okulary korekcyjne | Komentarze: 0

Wiele osób wzbrania się przed noszeniem okularów, uważając to za zło konieczne. Panuje bowiem przekonanie, że okulary wizualnie dodają lat. Chociaż w naszej kulturze faktycznie są one symbolem mądrości, wiedzy i życiowego doświadczenia, to noszenie ich wcale nie musi nikogo postarzać. Sekret tkwi w doborze odpowiednich oprawek. W jaki sposób odjąć sobie lat za pomocą okularów? Jak wybrać idealny model dla siebie? Przedstawiamy kilka propozycji, które odmłodzą i dodadzą pewności siebie.

jak odjąć sobie lat za pomocą okularów?

Czy okulary faktycznie postarzają?

Okulary od pokoleń są nieodłącznym symbolem wiedzy, mądrości i doświadczenia. Badania naukowe potwierdzają, że osoby je noszące są postrzegane jako inteligentniejsze i poważniejsze, ale również starsze, niż w rzeczywistości. O ile pierwsze dwie cechy bywają nawet pożądane, o tyle ostatnia z wymienionych sprawia, że wielu z nas niechętnie decyduje się na ich noszenie. Ale nie tylko symbolika sprawia, że w okularach wyglądamy starzej - często wynika to ze źle dobranych oprawek, niedopasowanych do twarzy i wyostrzających jej rysy. Niezależnie od tego, czy są to okulary przeciwsłoneczne, czy okulary korekcyjne - znajdują się one w centralnym punkcie i chcąc nie chcąc, wpływają na nasz wygląd.

Zdaniem eksperta:

Wybór odpowiednich okularów ma kluczowe znaczenie dla naszego wyglądu. Oprawki, w zależności od modelu, mają różnorodne kształty, kolory i formy. To dzięki nim uzyskujemy określony i preferowany efekt wizualny - możemy na przykład nadać twarzy łagodny lub ostrzejszy wyraz, zmienić optycznie jej proporcje lub nawet odwrócić uwagę od mankamentów i uwypuklić inne elementy - mówi Łukasz Flak z okotrendy.pl.

- mówi Łukasz Flak z okotrendy.pl

Które modele oprawek odmładzają?

Odpowiednio dobrane oprawki mogą nie tylko wizualnie odjąć lat. Dzięki nim wzrasta również pewność siebie i poczucie atrakcyjności, czego konsekwencją jest o wiele lepsze samopoczucie. Jednak które modele odmładzają? Kluczem do uzyskania pożądanego efektu jest przeprowadzenie analizy wyglądu. Okulary muszą pasować do proporcji twarzy, jej kształtu, barwy cery, koloru włosów, a także do ogólnego stylu danej osoby. Ogólnie przyjmuje się jednak, że postarzają oprawki bardzo szerokie i bardzo wąskie. 

Najchętniej wybierane modele odmładzające, to na przykład:

Na które modele okularów uważać?

Przy wyborze oprawek warto pamiętać, że każdy z nas jest niepowtarzalnej urody. Często okulary, które jedną osobę odmładzają, inną będą postarzać. Z pewnością niektóre modele są bardziej wymagające od innych. Należy być szczególnie ostrożnym w przypadku okularów korekcyjnych typu lenonki oraz okularów korekcyjnych kwadratowych, które dla młodszych mogą być podkreśleniem stylu i nowoczesności, ale osobom dojrzałym i starszym wizualnie dodadzą lat oraz niechcianej powagi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oprawki do okularów?

Dobór odpowiednich okularów zależy od wielu czynników. Z pewnością bardzo istotny jest sam wygląd naszej twarzy: kształt, proporcje, wysokość czoła, wielkość policzków, linia żuchwy, barwa cery i włosów, a nawet kolor oczu. Duże znaczenie ma również charakter, usposobienie i ogólny sposób bycia. Analiza wyglądu pozwala ocenić, jaki efekt pragniemy uzyskać dzięki oprawkom. Okulary bardzo mocno oddziałują na wygląd twarzy, dlatego wybierając je, warto zwrócić uwagę na ich trzy podstawowe aspekty: kształt, kolor i grubość. Dzięki nim możliwy będzie wybór modelu, który odejmie nam lat.

Przeczytaj także: Czy kolor włosów ma znaczenie przy doborze okularów?

Po pierwsze: kształt okularów

Kształt okularów jest zależny od twarzy. Najbardziej uniwersalnymi modelami są modele typu kocie oczy, oprawki prostokątne lub aviatorki. 

Po drugie: kolor oprawek

Kolor oprawek odgrywa dużą rolę w wyglądzie. Ogólna zasada mówi, że powinno się je dobierać do odcienia włosów lub brody, czyli ciemne modele będą pasowały osobom o ciemnych włosach i analogicznie jasne - tym o jasnych. Nie jest to jednak sztywna reguła. Kolorowe ramki w soczystych, żywych barwach lub wzorach dodadzą witalności i wprowadzą optymistyczny akcent. Dużą popularnością cieszą się oprawki w odcieniach czerwieni lub błękitu. Sprawiają, że osoba je nosząca wygląda młodziej i energiczniej.

Po trzecie: grubość okularów

Ostatnią istotną kwestią jest grubość oprawek. Dużo zależy tu od własnych preferencji. Z reguły okulary o bardzo wąskich lub bardzo grubych ramkach wizualnie dodają lat, dlatego odradza się je osobom dojrzałym i starszym.

Sposób na odmłodzenie: wybierz szalony model

Sprawdzonym sposobem na odjęcie sobie lat za pomocą okularów jest wybór niestandardowych, odważnych modeli. Oprawki w jaskrawych kolorach lub w nietuzinkowych wzorach (jak na przykład panterka, cętki lub paski) nie tylko skutecznie przyciągną wzrok, ale również dodadzą nowoczesności i wprowadzą optymistyczny akcent. Dzięki temu ludzie zauważą dystans do świata i docenią takie podejście.

Przezroczyste oprawki - tak czy nie?

Bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem są oprawki przezroczyste. W tym przypadku wiele zależy od ich kształtu, jednak z reguły są bardzo dobrym wyborem, który dodaje swobody i świeżości, a także wizualnie odmładza. Dodatkowym atutem jest fakt, że tego typu modele odznaczają się lekkością i będą pasować do wielu stylizacji.

Jak wybrać idealne okulary dla siebie?

Wybór idealnych okularów dla siebie to bardzo ważna sprawa, której warto poświęcić sporo uwagi. Nie każdy z nas potrafi jednak z łatwością określić kształt swojej twarzy i typ urody, aby dobrać właściwą parę okularów korekcyjnych, dzięki którym będziemy wyglądać młodo i korzystnie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wizyta w salonie optycznym, gdzie doświadczony fachowiec pomoże nam znaleźć odpowiedni model. Innym wyjściem jest skorzystanie ze specjalnych aplikacji lub przeczytanie poradnika Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Szukasz okularów korekcyjnych, które odejmują lat? Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą najmodniejszych modeli markowych okularów korekcyjnych

Łukasz Flak

Optyk i optometrysta z wieloletnim stażem, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Doświadczenie zdobywał pracując z pacjentami w salonach optycznych w Krakowie. Specjalizuje się w badaniu wzroku, doborze okularów korekcyjnych oraz soczewek kontaktowych.

Komentarze: 0

Zostaw swój komentarz

Ostatnio na Blogu