Jaki kolor oprawek dla blondynek?

| Kategoria: Okulary korekcyjne | Komentarze: 0

Głównym i podstawowym zadaniem okularów jest poprawa jakości widzenia. Współcześnie jednak noszenie okularów stało się takim trendem, że coraz więcej osób bez dysfunkcji widzenia zakłada tak zwane “zerówki”, aby podkreślić swój styl. Szkła i oprawki dobiera się dziś nie tylko pod względem wady wzroku, ale również rysów twarzy, koloru oczu czy koloru włosów. Ważny jest kształt okularów, ale także ich barwa - często to właśnie ona jest decydującą kwestią przy ostatecznym podjęciu decyzji. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaki kolor oprawek pasuje dla blondynek.

Jaki kolor oprawek dla blondynek wybrać?

Jak dopasować oprawki do koloru włosów?

Dobór idealnych oprawek do koloru włosów to niełatwe zadanie. Profesjonalnie zajmują się tym specjaliści od wizerunku oraz wykwalifikowani pracownicy sklepów optycznychWraz ze wzrostem zainteresowania noszeniem okularów, pojawiły się jednak pewne standardy, które w większości przypadków dobrze się sprawdzają. Na przykład kobietom o rudej barwie włosów poleca się wybór oprawek w kolorach czerwieni i pomarańczy, brunetkom biel i mocne nuty niebieskiego, a w przypadku siwych i białych włosów - jasne i czyste odcienie. Dużo zależy również od naszych własnych upodobań i preferencji.

Przeczytaj również: Czy kolor włosów ma znaczenie przy doborze okularów?

Zdaniem eksperta:

Wybór idealnych okularów to niełatwe zadanie, które z pewnością zajmie dużo czasu. Oferty sklepów i salonów optycznych są bardzo bogate. Klienci, zarówno w przypadku okularów korekcyjnych, jak i okularów przeciwsłonecznych, po pierwsze zwracają uwagę na kształt oprawek korekcyjnych, a po drugie na kolor. Następną, nieco mniej istotną kwestią, jest wybór marki - mówi Łukasz Flak z okotrendy.pl.

Na co zwrócić uwagę, dobierając okulary dla blond włosów?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli oprawek - wcale niełatwo znaleźć te wymarzone, idealne dla siebie. Wybierając okulary, oprócz samego koloru włosów warto wziąć pod uwagę również następujące kwestie:

  • Kształt twarzy - do niego najlepiej dobierać formę samych oprawek, biorąc pod uwagę efekt, jaki chcemy uzyskać. Na przykład pragnąć wyszczuplić buzię, można spróbować okularów korekcyjnych typu kocie oczy lub okularów korekcyjnych nieregularnych.
  • Rysy twarzy - są istotne pod względem doboru grubości oprawek oraz ich materiału. Osoby o łagodnych rysach śmiało mogą pozwolić sobie na grubsze modele z plastikowymi oprawami korekcyjnymi, natomiast mając wyraźnie, ostro zarysowane linie lepiej zdecydować się na delikatniejsze warianty w metalowych oprawkach korekcyjnych.
  • Kolor oczu i kolor włosów - to one są głównym kryterium decydującym o barwie oprawek. Okulary znajdują się w centrum twarzy, muszą więc dobrze komponować się z całością, aby uzyskać jak najlepszy wizualnie efekt.
  • Styl - często zapominamy, a nie mniej ważny w wyborze okularów. Oprawki muszą również współgrać z całością garderoby i podkreślać nasz charakter. Jeśli cenimy ekstrawagancję i mamy chęć do eksperymentowania, można z powodzeniem postawić na mocne, szalone kolory. Jeśli natomiast jesteśmy fanami klasyki, warto wybrać okulary w eleganckich, uniwersalnych barwach.

Nie tylko kolor, ale także odcień

Warto pamiętać, że pod hasłem “włosy w kolorze blond” kryje się mnóstwo tonów. Standardowo wyróżniamy blond ciepły i chłodny, ale paleta barw specjalistów od wizerunku z pewnością jest bogatsza. Stąd możemy się spotkać z określeniami blondu takimi jak złoty, miodowy, bursztynowy, orzechowy, miedziany… Wybierając więc oprawki, zawsze powinniśmy również brać pod uwagę nie tylko sam kolor włosów, ale również jego odcień.

Jakie oprawki pasują do blondynek?

Powszechnie przyjmuje się, że blondynkom “do twarzy” w oprawkach o raczej ciepłych kolorach. Idealnie sprawdzą się więc beże i brązy, ale także mocniejsze barwy - czerwień, pomarańcz, róż. Dobrze będzie również wyglądała złamana biel i delikatne pastele, które wspaniale harmonizują z włosami o jasnych odcieniach. Specjaliści od wizerunku odradzają natomiast blondynkom noszenie oprawek żółtych.

3 najczęściej wybierane przez blondynki kolory

Po jakie kolory okularów najczęściej sięgają blondynki? Oto najpopularniejsze wybory:

  • cienkie, złote oprawki - eleganckie i stylowe, dodadzą klasy, świetnie złagodzą ostrzejsze rysy twarzy; bardzo często wybierane do modeli o okrągłych szkłach;
  • beżowe oprawki - bezpieczny i uniwersalny wybór, który sprawdzi się w każdej sytuacji i z powodzeniem wkomponuje się w mnóstwo stylizacji;
  • czarne oprawki - zgodnie z zasadą, że kolor czarny pasuje do wszystkiego; barwa ta wyraźnie kontrastuje z blond włosami, podkreślając pewność siebie, stanowczość oraz chęć wyróżnienia się z tłumu.

Czy blondynkom pasują oprawki o nietypowych kolorach?

Warto pamiętać, że kolor oprawek musi pasować nie tylko do naszego wyglądu, ale również sposobu ubierania się i osobowości. Blondynki nie muszą ograniczać się do neutralnych beżów i brązów. Wspaniałym wyborem, nadającym charakteru i zadziorności, będą okulary krwistoczerwone, różowe, czy nawet w szalone wzory typu panterka. Niech kolor włosów nas w żaden sposób nie ogranicza - najważniejsze jest to, aby każda kobieta czuła się w swoich okularach dobrze, pięknie i wyjątkowo.

Szukasz okularów korekcyjnych i do blond włosów?
Zajrzyj do naszego sklepu i wybierz model w idealnym dla siebie kolorze!

Autor artykułu

Łukasz Flak

Optyk i optometrysta z wieloletnim stażem, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Doświadczenie zdobywał pracując z pacjentami w salonach optycznych w Krakowie. Specjalizuje się w badaniu wzroku, doborze okularów korekcyjnych oraz soczewek kontaktowych.

Komentarze: 0

Zostaw swój komentarz

Ostatnio na Blogu